fbpx

Kraapivat kurku ja kähedat häält ei pea taluma!

Facebook
Twitter

Ebamugavustunne, kurguärritus ja häälekähedus – küllap on need ebameeldivad nähud sulle tuttavad? Sissehingatava õhuga võivad organismi sattuda kutsumata külalised – tolm, bakterid või viirused. Tugevale organismile ei ole see probleemiks – võõrkehad jäävad kurgu limaskestale pidama ning neelatakse alla või köhitakse välja. Kui aga kurgu limaskest on kahjustatud, siis tekivad kurguvaevused, mis vajavad hoolt ja tähelepanu.

Kõige sagedamini ilmnevad kurguprobleemid külmal ja niiskel aastaajal, kui nõrgenenud immuunsüsteemi tõttu on lihtne endale mõni külmetushaigus saada. Kurguvalu kõige sagedasem põhjus ongi viirushaigus, mille esimesed sümptomid on kraapimis- ja kipitustunne kurgus ning valu neelamisel. Külmetusega kaasnev nohu ei tee asja paremaks, sest me oleme sunnitud hingama suu kaudu, mis omakorda kuivatab ja kahjustab limaskesti. Kurk ärritub, võib tekkida kuiv köha, hääl muutub kähedaks ja kokkuvõttes väheneb kogu organismi kaitsevõime.

Aga külmetus pole sugugi ainus kurguvalu põhjus, samamoodi võivad valu ja ebamugavustunnet kurgus põhjustada allergia, õhusaaste, suitsetamine, sage alkoholi tarvitamine, hääle ülekoormus või pikem viibimine kuiva õhuga ruumis. Külmetusest põhjustatud kurguhädad lähevad tavaliselt nädalaga üle. Õnneks saab igaüks paranemisele lihtsate koduste vahenditega kaasa aidata. Tervenemisprotsessi toetab rohke magamine, puhkamine ja vähene rääkimine. Soovituslik on palju juua (paar liitrit vedelikku päevas), nii hoiad limaskestad niisked. Parim jook on ravimtaimetee meega, näiteks kummeli-, ingveri-, salvei- või kibuvitsatee. Kindlasti aga tuleks pöörduda arsti poole, kui kurguvaevused on kestnud üle mitme nädala, samuti siis kui sul on äge häälekähedus, häälekaotus ja köha, kuid ei ole muid külmetuse sümptomeid.

Kodustele vahenditele lisaks aitavad kurguprobleeme leevendada GeloRevoice kurgutabletid – need on efektiivsed ja kiiretoimelised imemistabletid, mis on loodud spetsiaalselt ärritatud ja kahjustatud limaskestade kaitseks. GeloRevoice tabletid tekitavad suu- ja kurgu limaskestale erilise Revoice Hydro-Depot® kaitsekile. Lisaks sisaldab tablett mineraalaineid, mille kergelt kihisev efekt suurendab sülje eritumist. Tekkinud hüdrogeelkompleks haakub ideaalselt suu- ja kurgupiirkonnaga ning leevendab kiirelt kurguvaevusi, rahustab kurku ja aitab kahjustunud limaskestal paraneda.

Kurguvalu- või ärritus tabab meid tavaliselt kõige ebamugavamal hetkel – vahetult enne tähtsat esinemist, öösel jne. Seetõttu peakski olema käepärast GeloRevoice kurgutabletid! Kasuta GeloRevoice tablette kohe kui on kerge kurguvalu ja valulik neelamine, nii saad kiire leevenduse esimestele haigustunnustele. GeloRevoice on ka häälekvaliteedi hoidja neile, kes peavad palju oma häälepaelu igapäevaselt koormama ja kui on oht, et hääl võib muutuda kähedaks või hoopis kaduda. GeloRevoice tarvitamine enne magamaminekut tagab rahuliku une neile, keda kurguvaevused ja köha just öösiti kimbutavad.

Kurgutablette võib võtta vastavalt vajadusele mitu korda päeva, tableti õrn kirsi või mustsõstra maitse teeb selle tarbimise lihtsaks ja meeldivaks. GeloRevoice saab kasutada täpselt nii nagu kaebused nõuavad: lühiajalise ravina kurguvaevuste ja häälekäheduse korral või pikaaegse kuurina kui töö iseloom nõuab kõlavat ja selget häält.

Kvertsetiin – viirusevastane jõud!

Kvertsetiin on flavonoid, mis annab värvi ja lisab maitset paljudele taimedele ja viljadele. Seda leidub puu- ja juurviljades, šokolaadis, kanepis, punases veinis,

Hea uni hoiab haigused eemal

Kuna meie keha taastub une ajal, on hea ja kosutav uni tervise oluliseks alustalaks. Inimesed, kellel on stabiilne ja tasakaalustatud unetsükkel, on

0